Dziekanat

ul. Mickiewicza 16
70-383 Szczecin
dziekanatwnoz@usz.edu.pl

tel. +48 91 444 25 13
fax +48 91 444 25 17

Nowe kierunki

Stacjonarne studia I stopnia

Stacjonarne studia II stopnia

 

Plakat Geologia

 

GEOLOGIA? Dlaczego nie!

Kto z nas kiedyś nie marzył, aby być poszukiwaczem skarbów lub przygód?
Te marzenia można spełnić studiując geologię.

Geologia

Geologia to nauka o Ziemi - naszym globie, który wciąż skrywa wiele nierozwiązanych tajemnic. Geolog to ten, który próbuje odkryć te tajemnice. Niczym detektyw, tropi wszelkie ślady, które pozwalają odczytać historię Ziemi zapisaną w minerałach i skałach oraz rezultatach różnych procesów, które kształtują zarówno wnętrze jak i powierzchnię naszej planety. Słowo detektyw pochodzi od łacińskiego detectio, które znaczy wykrywać. Tak więc, geolog to też swego rodzaju detektyw i tropiciel przyrody, tej nieożywionej. Podobnie jak klasyczny detektyw, geolog musi mieć dużo wyobraźni aby wszystkie tropy poukładać w logiczną całość. Dlatego też, geologia ma wiele specjalności i często korzysta z metod zapożyczonych z innych nauk, tym samym studia są bardzo ciekawe.

Wydrukuj informacje o kierunku Geologia

 

Biopaliwa i odnawialne źródła energii - studia podyplomowe dofinansowane przez WFOŚiGW

Studia podyplomowe

EnergiaOdnawialna 1

Na naszych studiach podyplomowych zostaniecie Państwo zapoznani m.in. z innowacyjną metodą pozyskiwania wysokoenergetycznego biopaliwa z mikroorganizmów samożywnych. Zostanie Państwu przekazana wiedza dotycząca możliwości wykorzystania energii wiatrowej, solarnej, wodnej, geotermalnej i biopaliwowej w Polsce, a zwłaszcza w województwie zachodniopomorskim. Omówimy m.in. aspekty ekonomiczne i prawne energetyki odnawialnej. Przygotowaliśmy również zajęcia praktyczne dotyczące dokumentacji planistycznej oraz wyjazdy do elektrowni (polskich i niemieckich) wykorzystujących odnawialne źródła energii.

W związku z dofinansowaniem  studiów podyplomowych przez WFOŚiGW (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie) koszt studiów dla słuchacza wynosi  jedynie 445 zł za semestr. Kwota ta będzie mogła być uiszczona w dwóch ratach (płatność po 222,50 zł każda). W sytuacji braku dofinansowania koszt wyniósłby 1450 zł za semestr.

UWAGA! Przyjętych zostanie jedynie 25 osób, które jako pierwsze zarejestrują się i złożą dokumenty.

Szczegółowe informacje

 

Kontakt: 91-444-25-25 i 25-26,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.